Uşak Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü

Uşak Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından ‘’TÜBİTAK Projeleri ve Paradigma Değişimi’’ adlı konferans 30 Mart 2016 tarihinde Mustafa Kemal Paşa Amfisinde düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Lütfullah Türkmen, Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyonu Ofisi Başkanı Prof. Dr. Sezai Ercişli, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Konferansta konuşma yapan Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Lütfullah Türkmen etkinliğin genç araştırmacıların ve TÜBİTAK projesi yapmak isteyen öğrencilerin gelecekleri açısından ufuklarını açmaları için faydalı olacağını söyledi. 

TÜBİTAK’ın kendine özgü proje dili olduğunu dile getiren Prof. Dr. Sezai Ercişli ‘’TÜBİTAK Projeleri ve Paradigma Değişimi ‘’ konu başlığı altında TÜBİTAK’ın tarihsel sürecini, projelerde istenen genel özellikleri, proje bileşenlerini, TÜBİTAK’ın 1000 programlarını, proje oluşum süreçlerini, ulusal destek programlarını katılımcılarla paylaşarak soruları yanıtladı.

Konferans Rektör Yardımcısı Prof Dr. Cengiz Soykan’ın Prof. Dr. Sezai Ercişliye plaket takdimiyle sona erdi.


30 Mart 2016